Přeskočit na navigaci

Letoviska na Rhodu

Letoviska resp. turistická střediska jsou rozprostřena zejména na východním pobřeží ostrova a dále pak v jeho severní části. Je to dáno zejména tím, že na východě jsou mnohem atraktivnější pláže s lepším přístupem do moře. Nicméně i západní část ostrova nabízí turistům spoustu zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Krásná příroda, tradiční řecké vesničky v horských oblastech či historické památky – to jsou lákadla západní části ostrova Rhodos.

Rhodos

Město Rhodos se nachází na nejsevernější části ostrova. Rhodos se rozděluje na dvě části – staré a nové město. Staré město je zahrnuto do seznamu památek UNESCO. Kolem hlavního města Rhodos jsou k dispozici i pláže, nicméně je třeba počítat s tím, že je zde „větší“ provoz lodí, které směřují do přístavu v hlavním městě.

Faliraki

Faliraki je jedno z největších a nejvyhledávanějších letovisek na Rhodu (východní pobřeží). Faliraki se nachází v zálivu Kallithéa nedaleko Lázní Kallithéa. Rozsáhlé pláže jsou v letních měsících zaplněné turisty, kteří si zde kromě moře (podél pláže jsou rozmístěné slunečníky) užívají i další zábavy v podobě vodních sportů, bungee jumpingu či jiných aktivit. Od večerních hodin je Faliraki místem taneční zábavy v místních barech.

Afandou

Cestujete-li dále na jih, tak se Vám naskytne možnost navštívit další letovisko Afandou. Afandou leží uprostřed dlouhého zálivu, který nese stejné jméno. Zajímavostí tohoto letoviska je, že se v jeho blízkosti nachází jediné osmnáctijamkové hřiště na Rhodu. Afandou znamená v překladu „neviditelný“ - je to z toho důvodu, že vesnice není z moře vidět, je ukryta na konci zálivu. Z Afandou je možné se vydat na výlet do středozemí, konkrétně do Údolí motýlů známého jako Petaloudes.

Kolýmbia

Kolýmbia je dalším pobřežním letoviskem na východní straně ostrova. Nedaleko Kolýmbie máte možnost navštívit místo zvané Sedm pramenů (Eptá Pigés), které je častým cílem turistů. Sedm pramenů využívali v minulosti zemědělci jako zdroj sladké vody.

Archángelos

Archángelos je jednou z největších vesnic na ostrově. Zajímavostí je, že tato vesnice se jako jedna z mála neživí turistickým ruchem. Místní obyvatelé se živí zejména zemědělstvím a výrobou rhódské keramiky (výrobky je možné si zakoupit i podél přilehlých silnic či přímo ve výrobně).

Líndos

Přibližně v polovině východního pobřeží se Vám naskýtá možnost navštívit letovisko Líndos. Líndos je krásná vesnice s tradičními řeckými domy a akropolí – chrám bohyně Athény z 6. st. před n.l. a středověká pevnost. Směrem na server se nachází záliv Líndos, na jihu můžete navštívit malý záliv Svatého Pavla. Líndos je hojně navštěvovaný turisty a v letních obdobích je vhodnější si výlet naplánovat na ranní hodiny. Zároveň je třeba počítat s tím, že do Líndosu je většině vozidel zakázán vjezd (parkoviště je nad Líndosem).

Lardos

Pokud vyrazíte dále na jih od Líndosu, narazíte na vesnici Lardos. Lardos je zemědělská obec, ve které ale naleznete i obchody pro turisty. Lardos je lemován plážemi Lothiarika, Agios Georgios, Lardos či Glistra.

Ixia

Ixia patří mezi nejznámější letovisko, které se nachází na severu ostrova Rhodos. Ixia je nejblíže hlavnímu městu Rhodos. V tomto letovisku si můžete užívat oblázkových pláží. Díky větru z Egejského moře je nejen Ixia, ale i další letoviska a vesnická střediska, oblíbeným místem pro milovníky vodních sportů – kiteboarding a windsurfing.

Kremastí

Od hlavního města Rhodos až k letišti Paradísi jsou jednotlivá střediska „namačkaná“ na sobě, což může budit dojem, že se jedná o jedno velké letovisko. Jedním z těchto středisek je i vesnice Kremastí. Z Kremastí se můžete vydat na výlet do vnitrozemí do kláštera Filérimos. Zajímavou atrakcí této oblasti je to, že zde nalétávají letadla na přístání těsně nad pláží. Jste-li vášnivými fotografy, jistě si tuto událost nenecháte ujít.


Dovolená Rhodos.eu

Copyright © 2010 - 2023 Dovolená na ostrově Rhodos | WebDesign | Mapa stránek | Ubytování Lago di Garda